شرايط امروزه، ايجاب مي‌كند كه محصولات، علاوه بر فروشگاه‌هاي فيزيكي، در كانال‌هاي ديجيتالي مختلف و متنوعي به فروش برسند. علاوه بر اين، اطلاعات راجع به اين محصولات نيز بايد جزئي‌تر و دقيق‌تر باشد تا الزامات نهادهاي قانون‌گذار و انتظارات روزافزون مشتريان را پاسخ دهد. چارچوب GS1 Source براي همين هدف و به‌منظور ايجاد بستري براي انتشار و بازنشر اطلاعات محصولات ايجاد شده است تا شركاي تجاري، با دسترسي به آن بتوانند اطلاعات مد نظر خود را در كانال‌هاي ديجيتالي ارتباط با مشتريان استفاده كنند.

    چارچوب GS1 Source با گروه های مختلفی از ذینفعان در تمامی زنجیره‌هاي ارزش سروکار دارد. به‌عنوان مثال، شرکت ها می توانند برای به اشتراک گذاری اطلاعات محصولات بر بستر اینترنت، از GS1 Source استفاده کنند. همچنين توسعه دهندگان اپلیکیشن می توانند داده‌هایي را كه در اين بستر به اشتراك گذاشته شده است،  در اپلیکیشن های تحت وب و تلفن همراه خود گردآوری کنند. صاحبان نشان تجاري یا شرکت هایی که محصولاتی تولید می‌کنند نيز به‌نوبه خود از اين سيستم بهره‌مند مي‌شوند.

    در حال حاضر 6 شركت بزرگ بين‌المللي، به‌عنوان گردآورندگان داده‌هاي تأييد شده توسط GS1 در حال ارائه خدمات GS1 Source به متقاضيان هستند و شركت‌هاي گردآورنده داده‌هاي محلي، بايد از طريق اين 6 شركت، به ساير همكاران و شركاي تجاري خود در سراسر دنيا متصل شوند.