شركت‌هاي عضو سيستم GS1‌ مي‌توانند از شماره‌‌هاي يكتاي بين‌المللي براي شناسايي محصولات، مكان‌هاي فيزيكي، اموال يا مرسوله‌هاي خود در سرتاسر جهان استفاده كنند و از اين طريق، زبان مشتركي بين طرفين تجاري ايجاد مي‌شود كه فعاليت‌هاي آن‌ها را شفاف و بي‌ابهام مي‌كند. اما در صورت مواجهه با يك نماد حاوي شناسه 13رقمي محصول، يا مشاهده يك بارنامه كه كدميله‌اي حاوي SSCC روي آن درج شده است، چگونه مي‌توانيم اطلاعات مربوط به شركت تخصيص‌دهنده اين شماره‌هاي شناسايي را به دست آوريم؟

  «پايگاه الكترونيكي ثبت جهاني اطلاعات طرفين تجاري» كه به‌اختصار GEPIR ناميده‌ مي‌شود، سرويسي بر بستر اينترنت است كه از طريق آن مي‌توان به اطلاعات تماس بيش از يك ميليون شركت‌ عضو GS1 در 112 كشور جهان دسترسي پيدا كرد. تنها كافي است شناسه GTIN‌ محصول، شناسه GLN مكان يا شناسه SSCC مرسوله را در سامانه GEPIR جستجو كنيد تا به اطلاعات مالك يا تخصيص‌دهنده آن شماره شناسايي دسترسي پيدا كنيد. سامانه اينترنتي GEPIR از طريق آدرس زير در اختيار شماست:

  http://gepir.gs1.org


  اما GEPIR چگونه كار مي‌كند؟

  كدام گروه‌ها از GEPIR استفاده مي‌كند؟

      مصرف‌كنندگان و مشتريان نهايي كه اطلاعات چاپ شده روي بسته‌بندي محصول براي آن‌ها كافي نيست و به دنبال اطلاعات بيشتري درباره محصول هستند.
      مسئولان تأمين‌ موجودي سوپرماركت‌ها كه به دنبال اطلاعات تماس شركت‌ها براي سفارش دادن و تهيه محصولات جديد هستند.
      توسعه‌دهندگان اپليكيشن كه با تعيين مالك باركدها، اطلاعات تماس آنها را به مخاطبان ارائه مي‌دهند.

   

 

عضویت

استانداردها