بدينوسيله به اطلاع كليه متقاضيان دريافت كد مكان (GLN) مي‏ رساند اين مركز از تاريخ 1395/07/07 آمادگي ارائه خدمات مربوط به دريافت كد GLN را دارد. جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره 88937525  تماس حاصل فرماييد.

  58752

  كد مكان چيست و چه استفاده‌اي از آن مي‌شود؟

  در بسياري از موارد، به‌منظور مديريت بهتر زنجيره‌هاي تأمين و تقاضا، لازم است مكان فيزيكي طرفين تجاري، موقعيت محموله‌ها در مسير حمل‌ونقل، آدرس فايل‌ها در فضاي مجازي يا محل قرارگيري محصولات در قفسه‌هاي انبار، شناسايي شده و در سيستم‌هاي اطلاعاتي ثبت و اطلاع‌رساني شود. در سيستم‌هاي مبتني بر استانداردهاي GS1، اين كار به كمك يكي از مهمترين كليدهاي شناسايي GS1 به‌ نام شماره جهاني مكان ([1]GLN) انجام مي‌شود. در واقع از كدهاي GLN براي شناسايي هر نوع از موقعيت‌هاي مختلف در زنجيره تأمين (موقعيت‌هاي فيزيكي، ديجيتالي، عملياتي يا حقوقي) كه لازم است به‌صورت يكتا  در سراسر دنيا شناسايي شوند، استفاده مي‌شود.

  يكي از مهمترين قابليت‌هاي كد GLN اين است كه فرقي ندارد بزرگي سازمان يا پيچيدگي سيستم‌هاي كاري شما چقدر باشد. اگر شما مالك يك كارگاه توليدي كوچك يا يك مغازه زيرپله‌اي هستيد كه هنوز از سيستم‌هاي آي‌تي استفاده نكرده‌ايد يا اگر سازماني با صدها شعبه در ايران و سراسر دنيا را مديريت مي‌كنيد كه با چندين سيستم رايانه‌اي مختلف در ارتباط است، مي‌توانيد با استفاده از كدهاي GLN، فرايندهاي مختلف در ارتباطات تجاري خود مانند كنترل موجودي، ارسال و دريافت بار، حمل‌ونقل و لجستيك، ارتباط با تأمين‌كنندگان مواد اوليه و … را بهتر و ساده‌تر و دقيق‌تر مديريت كنيد.

  كدام سازمان مسئول تخصيص كدهاي GLN است؟

  توصيه سازمان جهاني GS1 اين است كه كليدهاي شناسايي مانند GLN توسط سازمان مالك موقعيت فيزيكي، مالك آدرس ديجيتالي، مالك فرايند عملياتي يا مالك شخصيت حقوقي تخصيص داده شوند. يعني در واقع بهتر است اين كدها در منبع يا منشأ تخصيص داده شوند كه البته در برخي موارد، منظور از مالك يا منبع، ممكن است سازمان يا فردي باشد كه يك مكان را اجاره كرده است يا شركتي كه حمل و نقل بار به آن مكان را انجام مي‌دهد يا شركتي كه مسئوليت نگهباني از يك مكان را برعهده دارد و نظاير آن.

  از كجا بايد كد GLN بگيرم يا چگونه مي‌توانم كد GLN ايجاد كنم؟

  سازمان متقاضي كدهاي GLN بايد به نماينده GS1 در كشور خود مراجعه نمايد و يك پيش‌شماره شركتي جهاني ([2]GCP) دريافت نمايد تا با استفاده از آن بتواند مكان‌هاي فيزيكي و ديجيتالي و همچنين فرايندها و شخصيت حقوقي خود را به كمك كدهاي GLN كدگذاري كند.

  مركز ملي شماره‌گذاري كالا و خدمات ايران (GS1 Iran) به عنوان نماينده انحصاري سازمان جهاني GS1‌ در ايران مسئول ارائه پيش‌شماره‌هاي شركتي بين‌المللي است. شما با مراجعه به مركز GS1‌ ايران يا تماس با اين مركز از طريق شماره 88937525 مي‌توانيد راهنمايي‌هاي لازم براي دريافت پيش‌شماره شركتي و ايجاد و مديريت كدهاي GLN را دريافت نماييد. 

  [1] Global Location Number

  [2] GS1 Company Prefix

   

 

عضویت

استانداردها